Понедельник, 23.04.2018, 10:32 | Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Наследство в Украине

Главная » Статьи » Наследственные дела » Наследство в Украине

Спадкування речей, обмежених в обороті / спадкування зброї

Спадкування речей, обмежених в обороті

 

У Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілів патронів, спорядже­них гумовими чи аналогічними за своїми властивостями металевими сна­рядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів де зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21 серпня 1998 р. № 622 закріплено поняття вог­непальної зброї. Так, вогнепальною вважається зброя, у якій снаряд (ку­ля, шрот тощо) приводиться в рух миттєвим звільненням хімічної енергії заряду (пороху або іншої пальної суміші).

Пунктом 12.17 Наказу передбачено, у разі смерті власника, нагородна, нарізна вогнепальна та інша зброя армійських зразків, мисливська нарізна або гладкоствольна вогнепальна зброя, пневматична та холодна зброя протягом п'ятиденного терміну здається в органи внутрішніх справ на тимчасове зберігання до вирішення питання щодо спадкування майна (але на строк не більше шести місяців). Якщо хтось із спадкоємців бажає таку зброю (крім нагородної) залишити у власності, вона може бути за­реєстрована на його ім'я у встановленому порядку. Якщо серед спад­коємців немає осіб, які можуть мати або мають право на зберігання зброя вона ними повинна бути в місячний строк продана або подарована особі, що має дозвіл органів внутрішніх справ на придбання зброї.

Якщо хтось із спадкоємців бажає стати власником нагородної зброї, остання, у разі можливості її законного перебування у власності грома­дян, може бути оформлена відповідно до вимог абзацу першого цього пункту.

Нагородна короткоствольна вогнепальна нарізна зброя (пістолети, револьвери) може бути залишена у власності спадкоємців після приведення її у стан, не придатний для стрільби в майстернях з ремонту зброї (довідка про переробку повинна знаходитися в особовій справі власника). Така зброя вважається колекційною і в дозволі на її зберігання ставиться штамп «колекція». Для одержання дозволу на її зберігання в орган внут­рішніх справ подаються документи:

- письмове клопотання;

- заповнена картка-заява;

- документ, що свідчить про спадщину;

- дозвіл на право зберігання нагородної зброї померлого;

- три фотокартки розміром 3x4 см;

- копія договору страхування;

- платіжне доручення (квитанція) банку про оплату послуг за видачу дозволу.

Генерали, адмірали, офіцери Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Служби безпеки України, Управління державної охорони, а також особи вищого, старшого та середнього начальницького складу органів внутрішніх справ України, які були звільнені в запас або пішли у відставку з правом носіння військової форми зберіга­ють кортики без дозволу органів внутрішніх справ. У випадку смерті власника, кортики здаються їх родичами у військові комісаріати або в органи внутрішніх справ за місцем проживання власника відповідно до ж.12.24.

Категория: Наследство в Украине | Добавил: kurinskiy (27.07.2010)
Просмотров: 5271 | Теги: Спадкування речей, обмежених в обороті / спадкування з | Рейтинг: 3.5/2