Понедельник, 23.04.2018, 10:15 | Приветствую Вас Гость | Регистрация | Вход

Наследство в Украине

Главная » Статьи » Наследственные дела » Наследственное право

СПАДКУВАННЯ МАЙНА ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМЦЯ

Статтею 191 Цивільного кодексу України (далі — ЦК) передбачено, що підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності.

До складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію, права вимоги, борги, а також право на торговельну марку або інше позначення та інші права, якщо інше не встановлено договором або законом. Підприємство як єдиний майновий комплекс є нерухомістю.

Підприємство або його частина можуть бути об'єктом купівлі-продажу, застави, оренди та інших правочинів.

Відповідно до ст. 178 ЦК об'єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином, якщо вони не вилучені з цивільного обороту, або не обмежені в обороті, або не є невід'ємними від фізичної чи юридичної особи.

Відповідно до ст. 62 Господарського кодексу України підприємство є самостійним суб'єктом господарювання, юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Згідно з чинним законодавством майно приватного підприємства і майно фізичної особи — його засновника не можна ототожнювати, оскільки ці особи є різними суб'єктами цивільних правовідносин, які у вчиненні правочинів виступають кожен від свого імені та несуть самостійну відповідальність. Крім того, у разі смерті засновника приватне підприємство не припиняє свого існування та продовжує діяльність.

Відповідно до вимог ст. 1218 ЦК до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

 Статтею 1216 ЦК передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Отже, успадковуються права та обов'язки, які належали конкретній фізичній особі, а не юридичній особі, що була створена цією фізичною особою.

 

Автор: Ірина ДИБА

 

http://www.yurincom.com/ua/legal_bulletin_of_Ukraine/publications/?aid=4232&rid=113

Категория: Наследственное право | Добавил: kurinskiy (01.01.2011)
Просмотров: 3963 | Теги: бізнесу, наследство ЧП, бизнеса, частного предприятия, ооо, ТОВ, прирватного підприємства, спадкування, Наследование, пп | Рейтинг: 0.0/0